نوین یدک

تست و تعویض پمپ بنزین پراید،پژو 206،پژو پارس،سمند،پژو ۴۰۵،ال۹۰،شاهین،مزداوانت،پیکان وانت

تست و تعویض پمپ بنزین خودرو
خانه » تست و تعویض پمپ بنزین پراید،پژو 206،پژو پارس،سمند،پژو ۴۰۵،ال۹۰،شاهین،مزداوانت،پیکان وانت

مقالات شرکت امداد خودرو نوین یدک همدان مقالاتی جامع و کاربردی هستند که هر فردی با مطالعه ی این مقالات تا حدودی می توان گفت که مکانیک و باطریساز خودرو خود میشود، مادراین مقاله میخواهیم در مورد چگونگی تست پمپ بنزین و علت سوختن پمپ بنزین واز علائم سوختن یا نیم سوز شدن پمپ بنزین مطالبی را برای شما نشر دهیم، در خودروهای بنزینی قدیمی پمپ بنزین خودروها بصورت مکانیکی کار میکرد وکارکرد آن بدین صورت بود که قطعه ی پمپ بنزین به خود موتور بسته میشد و توسط حرکت میل سوپاپ به حرکت درمی آمد ودرنتیجه ی عمل حرکت مکانیکی بنزین از باک به طرف موتور مکش و به کاربراتور پمپ میشد، ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و طراحی خودروها با سیستم انژکتور کلا معادلات خودروهای قدیمی را بهم ریخت.

تذکر!!! روش تست سالم بودن پمپ بنزین برای کلیه ی خودروها به یک مدل می باشد که در بالا توضیح دادیم.

پراید-پژو۴۰۵-پژوپارس-سمند-تیبا-برلیانس-زانتیا

ام وی ام-چری-ال۹۰-جک-لیفان-تارا-پژو۲۰۶-رانا.مگان-زانتیا.پراید-تویوتا-هیوندا-دنا-شاهین-مزداوانت-پیکان وانت-پراید وانت-آریسان-نیسان وانت

 

پمپ بنزین خودروهای انژکتور سری اول همگی از نوع پمپ بیرون باک بودند که تعویض آنها کمی آسانتر از خودروهای امروزی می باشند که تمامی پمپ بنزین ها در داخل باک خودرو تعبیه شده اند.
تغریبا خودروهای محصولات ایران خودرو و سایپا تا تاریخ سالهای ۱۳۸۲تا ۱۳۸۳ دارای پمپ بنزین های بیرون باک می باشند.

فیلم آموزشی تست پمپ بنزین خودرو

تست و تعویض پمپ بنزین پراید،سمند،پژوپارس،پژو ۴۰۵، پژو۲۰۶، ال۹۰، زانتیا، و…

درصورت روشن نشدن خودرو و امکان خرابی پمپ بنزین شما در اولین مرحله فیوزهای پمپ بنزین خودرا چک کرده و اگر خودرو شما رله ی پمپ بنزین دارد آن را چک کرده و درصورت روشن شدن از این روش برای تست سالم بودن پمپ بنزین خود استفاده نمایید،

روش تست سالم بودن پمپ بنزین

شما در ابتدا احتیاج به مقداری سیم دارد که از قسمت جلو خودرو واز قطب مثبت باطری برق را به صورت مستقیم به سر پمپ بنزین خودرو برسانید . (محل قرار گرفتن درپوش پمپ بنزین کلیه ی خودروها در زیر صندلی عقب می باشد)
درپوش پمپ بنزین را برداشته و سپس در سوکت برق پمپ که اکثرا دارای چهار سیم متفاوت می باشدرا باید از هم تفکیک کرده ( در سوکت ۵سیمه ..سیم های نازک ۳عددمیباشندکه مربوط به شناورنشاندهنده میباشند و دوعدد سیم ضیم که یکی قطب مثبت ودیگری سیم منفی و اتصال به بدنه می باشدکه ما با سیم مثبت آن این عمل را انجام میدهیم)سپس سیم برق که بیشتر به رنگ سیم سفیدوضخیم می باشد را کمی خراش داده (از مثبت بودن سیم مطمعن شوید)و سیم برق مستیم را که از باطری گرفته ایم را به آن وصل کرده و برق پمپ بنزین را درعمل یکسره می نماییم درصورت روشن شدن پمپ بنزین سالم بوده و قطعی در مسیر سیم کشی خودرو می باشد و در غیر این صورت اگر پمپ روشن نشد پمپ بنزین خودرو شما سوخته و باید تعویض گردد.

حتما بخوانید :  صافکاری و نقاشی در همدان (PDR)

امداد خودرو در شهر و استان ها 

امداد خودرو سنندج امداد خودرو اراک امداد خودرو همدان
امداد خودرو قم امداد خودرو کرمانشاه امداد خودرو اتوبان ساوه همدان
امداد خودرو خرم اباد یدک کش و جرثقیل همدان امداد خودرو اصفهان

روش تست و تعویض پمپ بنزین های بیرون باک خودروهای مزدا . پیکان . پژو پارس و سمند و پژو ۴۰۵

در صورت استارت خوردن و روشن نشدن خودرو اولین چیزی که ذهن راننده را درگیر خود میکند کار نکردن پمپ بنزین و یا قطعی برق مدار پمپ بنزین می باشد، و به همین خاطر ما ساده ترین راه و کاربردی ترین راه را برای تست سالم بودن پمپ بنزین های بیرون باک را هم بصورت تصویر وهم بصورت فیلم به شما آموزش میدهیم.

  1. اقدام چک کردن فیوز پمپ بنزین می باشد.
  2. اقدام دربعضی خودروها وجود رله ی پمپ بنزین در مسیر برق پمپ بنزین می باشد که باید چک ویا تعویض شود
  3. اقدام چک کردن باک خودرو از نظر داشتن بنزین می باشد.
پمپ بنزین بیرون باک پژو.پیکان.سمند
پمپ بنزین بیرون باک پژو.پیکان.سمند

روش تست سالم بودن پمپ بنزین بیرون باک پیکان ، پژوپارس، پژو ۴۰۵ و سمند و مزدا:

ما برای این کار احتیاج به چند متر سیم برق داریم که برق را از قطب مثبت باطری گرفته و تا پمپ بنزین که در زیر باک خودرو قرار دارد برسانیم،
ابتدا یک سر سیم برق موردنظر را به قطب مثبت باطری وصل مینماییم و سپس سر دیگر سیم را به یکی از پایه های پمپ بنزین که برروی بدنه ی پمپ +مثبت حک شده وصل مینماییم (تذکر از وصل بودن قطب منفی واتصال بدنه خاطرجمع شوید) اگر پمپ بنزین شما با وصل کردن این سیم روشن شد پمپ سالم می باشد وباید مدار سیم کشی پمپ بنزین چک شود.

حتما بخوانید :  امداد خودرو اتوبان همدان ساوه

روش تعویض پمپ بنزین بیرون باک بدین صورت می باشدکه ما پایه های نگه دارنده ی پمپ را بازکرده سپس سیم های اتصالی بدان را باز میکنیم و بعد شلنگ های ورودی و خروجی را خارج کرده و پمپ بنزین نو را جایگزین آن می نماییم.

مجموعه ی کامل پمپ بنزین پژوپارس.سمند.۴۰۶
مجموعه ی کامل پمپ بنزین پژوپارس.سمند.۴۰۶

 

مجموعه ی کامل پمپ بنزین پراید
مجموعه ی کامل پمپ بنزین پراید

تذکر!! پمپ بنزین کلیه ی خودروهای جدید از نوع داخل باک بوده و در قسمت زیر صندلی عقب می باشد.وپمپ بنزین در داخل باک خودرو می باشد.

فیلم آموزشی تعویض مغزی پمپ بنزین

روش تعویض پمپ بنزین پراید،پژو۴۰۵،پژوپارس،سمند، تیبا،شاهین،برلیانس،زانتیا، ال۹۰، لیفان، جک، ساینا، ام وی ام ،و…

روش تعویض پمپ بنزین همه ی خودروها یکی میباشد فقط نوع ومدل پمپ بنزین بکار رفته در خودروها متفاوت می باشد، درپوش پمپ بنزین ها یا توسط پیچ ومهره به محل خود متصل شده اند و یا اینکه با درپوش مخصوص بسته شده اند که احتیاج به آچار مخصوص برای باز کردن آن داریم.

پمپ بنزین خودرو پراید و ال۹۰ بصورت پیچ و مهره می باشند که به راحتی باز و تعویض می شوند .

برای باز کردن درپوش،پمپ بنزین یا باید از ابزار مخصوص استفاده شود ویا درصورت دردسترس نبودن آچار مخصوص از دوعدد پیچ گوشتی بلند ویا دوعدد اهرم استفاده نماییم، لازم به توضیح است که درپوش پمپ بنزین بصورت در دبه باز و بسته میشود که ما باز کردن آن هم به روش آچار مخصوص و هم بصورت دستی را نشان میدهیم.

آچار مخصوص پمپ بنزین خودرو
آچار مخصوص پمپ بنزین خودرو
آچار مخصوص پمپ بنزین خودرو
باز کردن پمپ بنزین با آچار مخصوص

تذکر!!جهت باز شدن درپوش برخلاف جهت عقربه های ساعت می باشد و برای بستن آن باید درجهت عقربه آن را ببندیم.

علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین

در بعضی مواقع پمپ بنزین خودروشما کامل نسوخته است و به صورت نیم سوز درآمده است که از علائم نیم سوز بودن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱.فشاربنزین کاهش میابد
۲.شتاب خودرو کاهش پیدامیکند
۳.تغییر صدای پمپ بنزین از وز وز به زوزه کشیدن
۴.استاردخوردن زیادهنگام روشن شدن خودرو
۵.خاموش شدن خودرو هنگامی که مقدار بنزین درباک خودرو کم باشد.

وظیفه ی سوئیچ قطع کن وظیفه ی اصلی سوئیچ قطع کن همان طور که از اسم قطعه مشخص میباشد در هنگام تصادف ویا ردشدن با شدت از روی سرعت گیرها این سوئیچ عمل کرده و برق قسمت پمپ بنزین وشمع ها را از ایسیو قطع میکند تا ماشین خودبه خودخاموش شود واز خسارت های احتمالی دیگر و آتش سوزی خودرو جلوگیری کند.

حتما بخوانید :  روش تعویض سیم کلاچ پژو۴۰۵،پارس،سمند،رانا،پراید،پژو۲۰۶ ،پژو۲۰۷

درصورت روشن نشدن خودرو باید چه چیزهایی را بازدید نماییم؟

هنگامیکه خودرو شما به طور ناگهانی خاموش شده و دیگر روشن نمی شود باید قسمتها وقطعات مختلف خودرو را از نظر سالم بودن چک نمایید.

  1. یکی از این قطعات سوئیچ قطع کن داخل موتور خودرو می باشد که احتمال قطع شده رادارد که باید از قسمت بالا فشاری را به آن بیاورید تا دوباره اتصال داخل آن برقرار شود و اجازه ی روشن شدن را به خودروشما بدهد.
  2. یکی دیگراز این قطعات رله دوبل میباشد که برای مطمعن شدن از خرابی آن باید با یک رله دوبل نو جابجا وتعویض گردد
  3. دربرخی خودروها رله ی پمپ بنزین کارگذاشته شده است که باید آن رانیز چک کرد
  4. چک کردن فیوز پمپ بنزین که داخل جعبه فیوزها ویا گاهی کنار ایسیو قرار دارد

روش تعویض پمپ بنزین کلیه ی خودروها به یک صورت می باشد که به آن می پردازیم:

مقالات متعددی در فضای مجازی وجود دارد که هر کدام به نحوی چگونگی تعویض پمپ بنزین را به شما توضیح میدهد که مانیز سعی نموده ایم که به طور مختصر وخلاصه به این موضوع بپردازیم،
برای تویض پمپ بنزین خودرو اولین موضوع انتخاب یک پمپ بنزین خوب و از نظر قیمت نیز به صرفه باشد، شما دوراه برای تعویض پمپ در پیش رو دارید: یا باید مجموعه ی پمپ بنزین را کامل تعویض کنید و یا اینکه فقط مغزی پمپ بنزین را تعویض کنید که هر کدام از روش هارا انجام دهید روش درست وصحیحی می باشد فقط از نظر قیمت و هزینه باهم متفاوت می باشند که اگر شما بخواهید مجموعه ی پمپ بنزین را بصورت کامل تعویض نماید کارتان ساده می شود ولی قیمت تمام شده بالاتر می باشد،چون که در روش تعویض مغزی قیمت قطعه حدود یک چهارم قیمت کامل پمپ می باشد و شمابا قیمت ارزانتری میتوانید مغزی پمپ بنزین را تهیه کرده و با روشها و فیلم هاییکه در این سایت به شما نمایش میدهیم تعویض نمایید.

سوالات پرتکراری در ذهن شما وجوددارد که درموقع سوختن پمپ بنزین خودرو در ذهن شما تکرار می شود! آیا امکان تعویض پمپ بنزین در محل وجود دارد!؟ آیا خودتان توانایی تعویض پمپ بنزین خودرو خودرا دارید؟ آیا مجموعه ی پمپ بنزین را کامل عوض کنیم ویا فقط تعویض مغزی پمپ بنزین کافیست؟؟
شرکت نوین یدک در پاسخ به تمامی سوالات شما باید به شما بفهماند که بله! برای تعویض پمپ بنزین درمحل خدمات تعمیر در محل ارائه میدهد و برای تمامی سوالات شما مشاوره رایگان ارائه میدهد برای مشاوه ی رایگان میتوانید وارد سایت نوین یدک شوید و با کارشناسان ما تماس گرفته و سوال خودرا پرسیده و خود تعمیرکار خودرو خود باشید

رله دوبل

وظیفه ی رله دوبل تقسیم برق بین قطعات برقی خودرو به محض باز کردن سوئیچ ! ارسال برق پمپ بنزین ،ارسال برق ایسیو از کارهای اصلی رله دوبل می باشد.

 

مغزی پمپ بنزین پژو۲۰۶.ال۹۰ و…..
مغزی پمپ بنزین پژو و پراید
محل قرار گرفتن رله دوبل پژو۴۰۵.پارس.سمند
سوئیچ قطع کن پمپ بنزین در محصولات سایپا و ایران خودرو

وظیفه ی سوئیچ قطع کن

وظیفه ی اصلی سوئیچ قطع کن همان طور که از اسم قطعه مشخص میباشد در هنگام تصادف ویا ردشدن با شدت از روی سرعت گیرها این سوئیچ عمل کرده و برق قسمت پمپ بنزین وشمع ها را از ایسیو قطع میکند تا ماشین خودبه خودخاموش شود واز خسارت های احتمالی دیگر و آتش سوزی خودرو جلوگیری کند

محل قرارگرفتن سوکت شلنگ بنزین در پژوپارس.۴۰۵.سمند
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا