نوین یدک

طریقه ی هواگیری آب رادیاتور پژو ۲۰۶ ، پژو ۲۰۷، پژو۴۰۵ ، پارس ،سمند

طریقه ی هواگیری آب رادیاتور
خانه » طریقه ی هواگیری آب رادیاتور پژو ۲۰۶ ، پژو ۲۰۷، پژو۴۰۵ ، پارس ،سمند

در این مقاله میخواهیم طریقه ی درست هواگیری سیستم خنک کاری،و یا همان هواگیری آب رادیاتور محصولات ایران خودرو پژو ۲۰۶، سمند، پژوپارس ، پژو ۴۰۵ وپژو۲۰۷ بپردازیم.یکی از ارکان اصلی یک خودرو که بتواند بدون هیچ گونه ایراد ویامشکل فنی به کار خود ادامه دهد همان سیستم خنک کاری خودرو می باشد.

بخشهای مختلف واصلی سیستم خنک کاری خودروها:

  1. رادیاتورآب
  2. واترپمپ
  3. فن خنک کننده
  4. ترموستات و لوله های انتقال آب

۱.رادیاتورآب: یکی از قطعات سیستم خنک کاری خودرومحسوب می شود که در قسمت جلو خودرو قراردارد تا بااستفاده از کانال های تعبیه شده در آن دمای آب راپایین بیاورد.
۲.واترپمپ: وظیفه ی واتر پمپ به گردش درآوردن آب سیستم خنک کاری خودرو را در داخل سیلندروسرسیلندر و رادیاتورا برعهده دارد
۳.فن خنک کننده : وظیفه ی فن با به حرکت درآمدن پروانه ی خود و مکش باداز بیرون و جلو خودرو و دمیدن آن به رادیاتور و درنتیجه خنک کاری آب رادیاتور را برعهده دارد.
۴.و در آخر لوله های انتقال آب از موتور به رادیاتور و بلعکس از رادیاتور به موتور و قرارگرفتن ترموستات در ابتدای لوله ی ورودی آب توسط شلنگ به رادیاتور
وظیفه ی ترموستات آب : ترموستات ها دارای درجه بندی دما می باشند که اکثرا به صورت ترموستات زمستانی و ترموستات تابستانی شناخته میشوند،وظیفه ی ترموستات دادن اجازه ی عبور به آب داخل سرسیلندر خودرو که به حرارت بالا رسیده به داخل رادیاتور خنک کننده طبق درجه و استاندارد شرکت می باشد.

حتما بخوانید :  روش تعویض سیم کلاچ پژو۴۰۵،پارس،سمند،رانا،پراید،پژو۲۰۶ ،پژو۲۰۷

خدمات ما : امداد خودرو آبگرم قزوین

طریقه ی هواگیری آب رادیاتور پژو ۴۰۵ ، پژو پارس ، سمند

درب رادیاتور را باز کرده(خودرو درحالت خاموش و خنک) سپس پیچ هواگیری شماره ی ۱ را مطابق عکس باز کرده و آب و یا مایع خنک کاری را به داخل رادیاتور ریخته تا آب از قسمت پیچ هواگیری بیرون زده و بدون هوا و حباب خارج شود وسپس پیچ هواگیری را بسته و پیچ شماره ی ۲ مطابق شکل (پیچ آلن خور برنجی)را باز کرد و دوباره مقداری آب به داخل رادیاتور ریخته و اجازه دهید که آب بدون هوا و حباب از پیچ هواگیری خارج شود و سپس پیچ آلنی را بسته و درب رادیاتور را ببندید و خودرو را روشن کنید. با این عمل شما هواگیری خودرو را بصورت دقیق انجام داده اید.

طریقه ی هواگیری آب رادیاتور پژو و سمند :

نکات موردتوجه در مورد هواگیری آب رادیاتور
باید هواگیری درزمانیکه دمای آب خودرو پایین است یا که سرد می باشد انجام بگیرد.برای همین منظور بهترین زمان در موقع سرد بودن خودرو و قبل از روشن کردن خودرو می باشد.

طریقه ی هوا گیری کلیه ی خودرو ها ی پژو ۴۰۵ ، پژو پارس .پژو ۲۰۶ . سمند و.. تقریبا به یک صورت می باشد فقط محل قرار گرفتن پیچ هواگیری در برخی خودرو ها متفاوت می باشد.

برای انجام هواگیری سیستم خنک کاری و آب رادیاتور خودرو حتما باید در حالت خاموش باشد و از سرد بودن آب رادیاتور مطمعن شوید، بهترین حالت هواگیری در زمان سرد بودن خودرو و قبل از روشن کردن خودرو می باشد!

حتما بخوانید :  امداد خودرو سایپا همدان - تماس فوری با تعمیرگاه سایپای همدان

برای انجام هواگیری خودرو های پژو ۴۰۵،پارس،سمند از دو پیچ هواگیری مطابق عکس که یکی درپوش پلاستیکی بعد ترموستات و یک پیچ آلن خور قبل ترموستات تعبیه شده است استفاده میکنیم.

هواگیری آب رادیاتور پژو

حتما بخوانید : طریقه ی تعویض تسمه دینام پژو۴۰۵، پژوپارس، سمند

طریقه ی هواگیری پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷

محل قرار گرفتن پیچ هواگیری ۲۰۷ و۲۰۶ یکی می باشد، اولین محل پیچ هواگیری روی شلنگ های آب بخاری می باشد که به داخل اتاق متصل شده اند

طریقه ی هواگیری آب رادیاتور پژو 206
شماره ی ۱

محل قرارگرفتن دومین پیچ هواگیری در قسمت بغل سرسیلندر خودرو در محفظه ی ترموستات می باشد که یک پیچ آلن خور از جنس برنج می باشد

هواگیری آب رادیاتور 206
شماره ی ۲

حتما بخوانید : ایموبلایزر در خودرو چیست ؟

روش هواگیری آب رادیاتور ۲۰۶،۲۰۷

خودرو باید در حالت خاموش قرارگیرد واز خنک بودن خودرو و دمای آب مطمعن شوید و دراولین مرحله پیچ هواگیری تعبیه شده بر روی شلنگ بخاری که در پشت موتور قرار دارد مطابق عکس شماره ی ۱ را باز کرده و کم کم مقداری آب به منبع آب خودرو اضافه نمایید تا منبع پرشود و از قسمت پیچ هواگیری که باز نموده اید بیرون بیاید توجه داشته باشید که آب حتما بدون حباب خارج گردد و بعد از این عمل پیچ هواگیری را بسته و سپس قسمت دوم پیچ هواگیری که بر روی بغل سرسیلندر خودرو مطابق عکس شماره ۲ بالا قرار دارد را باز کرده و دوباره مقداری آب به منبع آب خودرو اضافه نمایید تا آب از قسمت پیچ هواگیری برنجی بدون حباب خارج شود و وقتیکه آب بصورت یکدست وبدون حباب شد پیچ هواگیری را بسته و سپس درب منبع آب را ببندید. و اتمام کار و هواگیری درست و اصولی انجام شده است ،امیدواریم با بیان مطلب بصورت کاملا خلاصه و مفید در انجام برخی امور در مورد تعمیرات خودرو به شما کمک کرده باشیم.

حتما بخوانید :  وظایف امداد خودرو چیست ؟

خدمت ما : امداد خودرو رزن

توجه توجه!حتما از ضدیخ و یا مایع آب رادیاتور استفاده نمایید.ضدیخ بخاطر داشتن خاصیت ضد جوش و ضد خورندگی چهار فصل بوده و باید تمام فصول از آن استفاده شود

این مطالب آموزشی از سایت نوین یدک همدان میباشد در صورت داشتن سوال میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

5/5 - (3 امتیاز)
پیمایش به بالا