نوین یدک

طریقه ی تعویض تسمه دینام پژو۴۰۵، پژوپارس، سمند

طریقه ی تعویض تسمه دینام پژو۴۰۵
خانه » طریقه ی تعویض تسمه دینام پژو۴۰۵، پژوپارس، سمند

طریقه ی تعویض تسمه دینام پژو۴۰۵ ، پژوپارس، سمند : تعویض سر وقت و طریقه ی تعویض تسمه دینام از اهمیت بالایی در کارکرد متعلقات مانند دینام، پمپ هیدرولیک ، کمپرسور کولر خودرو دارد. همانگونه که میدانید انتقال قدرت از فولی سر میلنگ وارد شده و توسط تسمه ی دینام به بقیه ی قسمتها منتقل می شود. تصویر نحوه ی انتقال قدرت و قرار گرفتن تسمه بین متعلقات آن

طریقه ی تعویض تسمه دینام پژو۴۰۵
۱-پولی پمپ هیدرولیک فرمان ۲-غلتک‌ هرزگرد ۳- پولی دینام ۴-تسمه ۵-پولی سر میل‌لنگ ۶-تسمه سفت‌کن ۷-پولی کمپرسور کولر

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده میکنید نحوه ی انتقال قدرت از فولی سر میلنگ به قسمت های دیگر توسط تسمه انجام میگردد وبخاطر افزایش راندمان مکانیکی و همچنین برای جلوگیری از شل شدن تسمه در مسیر از یک تسمه سفت کن و غلطکی هرزگرد استفاده شده که از لغزش تسمه جلوگیری کرده وارتعاشات ناشی از تسمه را خنثی می سازد.

بهترین زمان تعویض تسمه دینام :

ما در این مقاله به بهترین زمان برای تعویض تسمه قبل از پارگی اشاره می نماییم. درکل زمان و وقت خاصی برای تعویض تسمه دینام پژو ویا تسمه دینام هر خودرو دیگری درنظر گرفته نشده است و راننده ی خودرو موظف است با شماره ی امداد خودرو همدان تماس گرفته تا این شرکت یکی از تعمیرکاران سیار خودرا به محل اعزام نموده و نسبت به بازدید و درصورت نیاز تعویض آن اقدام نماید،ویا بطور ماهیانه ودوره ای به نزد تعمیرکار خود رفته تا با بازدید کلی از تسمه دینام و متعلقات آن ائم از غلطکی هرزگرد و تسمه سفت کن داشته باشد ودرصورت نیاز به تعویض آنها اقدام نماید. یکی از علت های تعویض تسمه دینام ایجاد ترک های متعدد در تسمه میباشد که در تصویر پایین نمایش داده شده است.

حتما بخوانید :  امداد و یدکش خودرو جوکار
تعویض تسمه دینام
۱-تسمه دینام ۲-غلتک هرزگرد تسمه دینام

چگونگی تعویض تسمه دینام پژو ۴۰۵ وپارس و سمند

ما برای درک بهتر مطالب از تصویر شماره گذاری شده ی قطعات استفاده نموده ایم تا هم بصورت شفاهی و هم بصورت دیداری نحوی باز وبسته کردن تسمه دینام را به شما آموزش دهیم.

ابزار و لوازم مورد نیاز:

  • آچار آلن یا آچار فرانسه
  • جک و خرک
  • یک عدد تسمه دینام نو (متناسب با مدل خودرو)
  • دستکش
  • عینک ایمنی

 

تعویض تسمه دینام پژو ۴۰۵ وپارس و سمند
خلاص کردن تسمه سفت‌کن
تعویض تسمه دینام پژو ۴۰۵ وپارس و سمند
تعویض تسمه دینام پژو ۴۰۵ وپارس و سمند

تعویض تسمه دینام پژو ۴۰۵ وپارس و سمند

مراحل تعویض تسمه دینام خودرو

اولین اقدام برای تعویض تسمه دینام مطابق شکل باید با استفاده از اهرمی قسمت علامت گذاری شده روی تسمه سفت کن را اهرم کرده و به عقب هل داده تا تسمه از حالت فشار خارج شده و شل گردد و از بین یکی از فولی ها بیرون بکشید، درمرحله ی دوم برای بیرون آوردن کامل تسمه باید پیچ های پایه ی تسمه سفت کن را مطابق تصویر فقط شل کرده تا غلطکی هرز گرد شل شده و تسمه دینام از زیر آن خارج شود، ودر مرحله ی سوم تسمه ی نورا مطابق تصویر به پشت و زیر غلطکی هرز گرد انداخته و پیچ های پایه ی تسمه سفت کن را ببندید و نحوه ی انداختن تسمه بین متعلقات را مانند تصویر انجام داده و با استفاده از اهرم بار دیگر تسمه سفت کن را به عقب هل داده تا تسمه بطور کلی در همه ی قسمت ها مطابق تصویر جا رفته و اهرم را رها کرده تا به حالت اولیه برگردد، بدین طریق تسمه به طور دقیق در جای خود قرار گرفته است.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا